Savez 30plus
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Savez 30plus

ikariam savez
 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 jedno laicko misljenje,a vi odlucite...

Go down 
+3
gionfy02
pluton
ANTRAX
7 posters
Autor/icaPoruka
ANTRAX

ANTRAX


Broj postova : 10
Age : 53
Registration date : 15.04.2009

jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: jedno laicko misljenje,a vi odlucite...   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitimepon 11 svi - 12:42

trebalo bi od war tima napraviti barem 2 grupacije.tj,da ih ima na barem 2 dela mape.jer su se u proslom (i jedinom za sada) ratu bitke vodile oko koordinata 59:40 i "dole oko 50:35!ovo su samo otprilike koordinate,znaci 5-6 ostrva tamo vamo!
znaci moje misljenje je:kada se sazna lokacija neprijateljskog war teama,da se grade mobilke (u slucaju da ne postoje gradovi) blizu njihovim igracima.i tako imamo mogucnost ratovati na 2 fronta!kako sam citao pravila,nigde ne pise da builder team ne moze napasti njihovog buildera i oteti mu rese!znaci da i gradjevinari trebaju imati jaku vojsku.barem brodove,jer i blokadom luke onemogucava dostavu resa do ratnika!
verujem da ideja nije losa,samo je treba lepo uglacati da dobije visok sjaj.ovako mi malo skripi,ali ipak je to samo ideja,a ne plan! Twisted Evil
[Vrh] Go down
pluton




Broj postova : 8
Age : 60
Registration date : 15.04.2009

jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: Re: jedno laicko misljenje,a vi odlucite...   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitimepon 11 svi - 14:13

potpuno si u pravu kada kažeš da i grđevinrarci trebaju napadati njihove građevinarce (oni koji to mogu ) iako to izravno ne utiće na ratnu štetu ali je svakako velika podrška ratnim zbivanjima jer logistika je ionako sastavni dio svakog rata
[Vrh] Go down
gionfy02




Broj postova : 4
Age : 51
Registration date : 15.04.2009

jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: Re: jedno laicko misljenje,a vi odlucite...   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitimeuto 12 svi - 0:02

ma po novom updateu moći ce se okupirati po meni je bolje okupirati nekoga blizu ratnih zbivanja i od tamo napasti nego raditi mobilku i tako imati korupciju
[Vrh] Go down
faraon123




Broj postova : 7
Age : 63
Registration date : 13.05.2009

jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: Re: jedno laicko misljenje,a vi odlucite...   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitimesri 13 svi - 1:47

Uff, ala treba vremena za otvaranje prozorčića! Smile
Jesam li ja to previdela od kad je moguća okupacija!?
U staroj verziji nije bila moguća, nažalost, a u ovoj novoj nisam probala?
Čini mi se da je ovo odlična preporuka gionfy02.
[Vrh] Go down
ANTRAX

ANTRAX


Broj postova : 10
Age : 53
Registration date : 15.04.2009

jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: Re: jedno laicko misljenje,a vi odlucite...   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitimesri 13 svi - 13:22

okupacija je dobra ideja!ali...prilikom okupacije vojska kosta 3xvise nego obicno!pod 2. ,neznam dali se okupirani grad moze koristiti kao odskocna daska za neke druge napade!
a sto se tice mobilke,imas korupciju samo u 1 gradu (tj mobilci) ako su ti palace svugde podignute na odgovarajuci nivo!a koga briga koliko su ljudi nezadovoljni u mobilnom gradu,posto ga svakako napustamo (rusimo) dok zavrsimo sa operacijom!
a mobilke bi se trebale izgraditi jos pre objave rata (naravno ako mi zelimo da objavimo rat)!

a u slucaju da nam neko objavi rat,sve ovo pada u vodu,jer se opet necemo snaci prvih 2-3 dana,a tamo gubimo dragocene i ujedno i nedostizne poene!
predlazem da sto prije MI objavimo nekome rat,da nam NEKO ne objavi i opet nas uhvati spustenih pantalona!
[Vrh] Go down
osijek




Broj postova : 8
Age : 60
Lokacija : osijek
Registration date : 15.04.2009

jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: Re: jedno laicko misljenje,a vi odlucite...   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitimečet 14 svi - 20:11

ma ljudi kakva mobilka po mome a vidim ima ih još takvog mišljenja
1. skupljanje zlata u slučaju rata i za okupaciju to je naj naj bitnije
-okupiraš grad i odmah napadaš
-mobilku čekaš i vdi ko je blikirati luku i na kraju ako želi pobijegne
-mobilka je neefikasna u usporedbi s okupacijom
-na kraju sve što valja košta a to je okupacija
-antrax jednog napadaš na jednom otoku jedna okupacija
-obavio si što si htio vračaš se u svoj okupirani grad i voda nazad u svoj matični grad
-to je po mome u kratkim crtama
[Vrh] Go down
ANTRAX

ANTRAX


Broj postova : 10
Age : 53
Registration date : 15.04.2009

jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: Re: jedno laicko misljenje,a vi odlucite...   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitimepet 15 svi - 12:11

Evil or Very Mad

OK! okupacija je privlacno resenje za sada!pogotovo sto neznamo sta nam okupacija dozvoljava?a i prilikom okupacije "neprijatelj" nece sedeti i cekati sta ce da se dogodi?nego ce imati tacan br vojske u okupiranom gradu i napasti sa svim i svacim!znaci u okupirani grad treba dovuci gomilu vojske a to kosta preko nekoliko gomila zlata(o cijoj kolicini jos neznamo nista,osim da ce biti PUNO) affraid

mislim da ipak zaratimo sa nekim slabijim savezom cisto da se vezbamo malko!treba naci savez koji je blizu neke skupine igraca i krenuti u vojne vezbe!jer "mali" savez sa malo clanova mislim da moze biti veoma dobar protivnik!njih nekoliko se moze mnogo brze i bolje organizovati negoli savez sa mnogo clanova!prednost je u tome sto ce se njih 8 uspeti dogovoriti ko sta kada i gde!!dok cemo se nas 40 samo prepucavati i vuci na sve strane!
[Vrh] Go down
osijek




Broj postova : 8
Age : 60
Lokacija : osijek
Registration date : 15.04.2009

jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: Re: jedno laicko misljenje,a vi odlucite...   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitimepet 15 svi - 13:55

dobro o okupaciji možemo kad do nje dođe
idemo mi na naše ratovanje
antrax mož mislit na forumu blabla priče veliki 30P objavio nekim xxyz
boje je tome kome mislimo objavit rat da ih isprovociramo pa da oni nama objave rat
ako nemožemo odlično 7 dana ih napadamo i prekidamo
evo ja več radim na tome tu su i pavle76 i tomo crni
SPQR savez lagano grad po grad a i AMA(amazoke) grad po grad
ako ne uspije provokacija izabrat čemo druga dva saveza
evo imamo trening kako kažeš viježbe
ali kako sam rekao to mora bit u dogovoru
ako imaš nekih iz tih saveza u komšiluku napadaj
recimo evo do nedjelje ih napadamo u ponedjeljak daj neka nova dva prijedloga(dva nova saveza)
ali u međuvremenu moramo radit na grupama u slučaju rata
kao što vidiš ja tj mi imamo grupu ja sam dečke zvao i dečkima nije bilo teško napravit nove gradove i po 8h razlike. e to treba napravit a ne imaju neki po neznam 6-7-8 gradova a svi u krugu od 1h-2h
treba se taj 7-8-9 grad srušit i stavit ga u jednu novu grupu u dogovoru s 4-5 igrača iz saveza
tek onda kad se naprave takve 6-7 grupe od po 4-5 igrača onda možemo mislit o nekom ratu koji ga mi možemo objavit
koliko je nas za to spremno napravit neznam ali ajde idemo o tome pričat.dajmo to na našem forumu raspravu ako ima možda neku bolju taktiku ideju nek da. ajmo nešto radit samo pričamo trebali bi ovo trebali bi ono ajmo ono ajmo ovo a na kraju ništa ne napravimo
[Vrh] Go down
tomo crni

tomo crni


Broj postova : 5
Age : 50
Lokacija : Osijek,Hrvatska
Registration date : 15.04.2009

jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: rat i mir !!!!!!   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitimesub 16 svi - 22:43

[b]ako meni nije bio problem srušiti dva grada oko 45:30 i napraviti nove gradove na 8h30min udaljene da se približim osijeku i king mariu nevidim zašto bi to nekom bio problem
[Vrh] Go down
Nemo

Nemo


Broj postova : 44
Age : 48
Registration date : 15.04.2009

jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: Eto i mog misljena   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitimepon 18 svi - 0:57

Malo sam citao vasu raspravu u vezi sto je bolje za ratovanje..dal mobilka ili okupacija...
ne mogu za sebe rec da imam previse iskustva u ratovanjima...igram ovu igru vise od godinu dana na ALFI i od 1 mjeseca na BETI i ne mogu se pohvalit da sam imao ne znam koliko borbi..jednostavno pretrpio sam relativno malo napada, a i nisam napadao puno jace protivnike
Sto se tice samog pitanja smatrao sam dosad da je mobilka pogodnija:
1.. ne kosta toliko novaca
2. pogodnija je za napade ( barem sam bio tog misljenja do sada )
3. otkud da pogodimo koji grad okupirat..i dal ce se doticni vlasnik tog grada slozit sa time

ali sada mi se cini da je okupacija bolje rjesenje:
1. uvijek mozes okupirat novi grad..( mobilku ne mozes maknut dok ti je pod blokadom-osim toga tesko ce skuzit u kojem si gradu ) )
2. svakako je bolja za obranu....jer vec ima izgradene zidine
3. mozda je moguc dogovor sa vlasnikom da ustupi grad na neko vrijeme..eventualno sa nekom naknadom
4. ako ima veliki lvl sklonista tim bolje
5. ne znam dal ce funkcionirat ali ako oce..nekolicina nas moze imat vojsku u tom gradu ( opcija brani grad-tu se postavlja samo pitanje dal nam se nece vojska medusobno poubijat..odn ciji ce taj grad u to vrijeme biti, dal od vlasnika ili okupatora ) a i pitanje je sto ce vojni sporazumi omogucit

Idealno rjesenje je da ako kanim okupirat grad koji je od mene udaljen 7 h..da mobilku postavim na pola puta..sakrivenu od pogleda....
tako uvijek mogu vojsku sklonit u nju i nece mi transport vojske toliko trajat
[Vrh] Go down
Gost
Gost




jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: Re: jedno laicko misljenje,a vi odlucite...   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitimepon 18 svi - 12:02

Slažem se s Nemom
[Vrh] Go down
Sponsored content





jedno laicko misljenje,a vi odlucite... Empty
PostajNaslov: Re: jedno laicko misljenje,a vi odlucite...   jedno laicko misljenje,a vi odlucite... I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
jedno laicko misljenje,a vi odlucite...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Savez 30plus :: RATOVI-
Forum(o)Bir: